Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   74645

Dziś nas odwiedziło :  315

 
Zajrzyj na nasz profil na FBUkraiński Obiad. Aktualizacja 2

Temat : Ukraiński Obiad. Aktualizacja 2

Kategoria :  Aktualności       Data : 2022-04-03 10:44:14

W czasie wydarzenia będzie możliwość nie tylko posmakowania ukraińskich dań, ale także spotkania ukraińskich i polskich prawników, którzy współpracują z Fundacją Poradnictwa Pro Bono.

O godz 12:00 odbędzie się prelekcja z zakresu praw i obowiązków Ukraińców w Polsce oraz goszczących ich Polaków. Po prelekcji będzie możliwść zapisania się na porady prawne w języku ukraińskim, rosyjskim, angielskim i polskim. Prelekcję poprowadzą: dr Kateryna Datsko, adwokat Maria Tsypiashchuk i radca prawny Paweł Klimek.

Dla dzieci zorganizowany będzie punkt opieki i zabawy pod kierunkiem Pani Soni Kowalskiej, nieocenionej znawczyni dziecięcych serc i potrzeb. W tej kwestii Panią wspiera ekipa Bystrzakowo-Promyczkowa.

Dla wielbicieli słodkości swoje fantastyczne wyroby przygotuje pani Adriana Huć i jej Ad Art Pracownia Cukiernicza. Będzie niespodzianka!

Pojawi się też tablica, na której będzie można zawiesić oferty pracy oraz złożyć swoje ogłoszenie o pracę lub poszukiwaniu pracownika.

Dziękujemy za wsparcie organizacyjne wszystkim Osobom, które przynoszą już do Prosecco produkty spożywcze, słoiki oraz oferują swoje ręce do prac pomocniczych. Dziękujemy także Państwu, którzy przekazaliście darownizny na konto Stowarzyszenia. Dziękujemy za oferty dostarczenia ciast i słodkości. Dziękujemy Panu Jackowi Olkowi właścicielowi sklepów Lewiatan za pomoc w zaopatrzeniu w produkty, udostępnienie swojej kuchni i pomoc materiałową. Dziękujemy Pani Dagmarze Gediga - Kuta za pomoc organizacyjną.

 

Wszystko to razem jest bardzo budujące i daje nadzieję, że pomimo trudności stajemy na wysokości zadania i jako mieszkańcy miasta i jako obywatele świata.

Zapraszamy do kontaktu, wsparcia i udziału. Celem nadrzędnym Ukraińskiego Obiadu jest wsparcie mieszkających w Kaletach Gości, zapewnienie im lekcji języka polskiego, ale także każda możliwa pomoc, o jaką się do nas zwrócą.

Specjalne podziękowania dla Właściciela Prosecco, Pana Artura Drzazgi, który nieodpłatnie udostępnia lokal, stoliki, kuchnię ale także swój prywatny czas. Który pomimo nawału obowiązków jest dostępny o każdej porze i służy wsparciem na wielu płaszczyznach tego wydarzenia.

 

Wszystkim dziękujemy za każdy DAR SERCA. Wydarzenie jest możliwe dzięki WAM.

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com