Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72289

Dziś nas odwiedziło :  383

 
Zajrzyj na nasz profil na FBPro Memoriam Mirosław Ogiński.

Temat : Pro Memoriam Mirosław Ogiński.

Kategoria :  Aktualności       Data : 2022-05-22 18:37:23

W uroczych wnętrzach Pałacu Kawalera w Świerklańcu spotkaliśmy się dziś - 22.maja 2022 - w gronie Krewnych, Przyjaciół, Artystów i Znajomych Pana Mirosława Ogińskiego.

Spotkanie otworzył i prowadził Łukasz Zimnoch, prezes Stowarzyszenia Wrazidlok, organizatora wystawy Panów Mirosława  Ogińskiego i Michała Ogińskiego.

Wspomnienia, anegdoty, barwne scenki rodzajowe z niezwykłego życia Artysty wypełniły to nadzwyczajne majowe popołudnie. W otoczeniu obrazów wszyscy na kilka chwil mogliśmy odetchnąć atmosferą niecodzienności, abstrakcji, sztuki i wolności.

Stowarzyszenie Nasze Kalety bardzo wiele zawdzięcza Panu Mirosławowi, który oprócz tego, że był Artystą niezwykłego formatu, był także pracownikiem Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach i tam go właśnie poznaliśmy. Nietuzinkowe poczucie humoru, ironia, a czasem sarkazm nie przysłoniły tego jakim był Człowiekiem: życzliwym, wyrozumiałym, bardzo cierpliwym, zwyczajnie dobrym i ciepłym.

Pan Ogiński był urzędnikiem, ale zupełnie nieurzędniczym.

Zapraszam zainteresowanych do mikrogalerii ze spotkania: https://www.naszekalety.eu/index.php?mods=galeriakat&ida=111 (więcej zdjęć prześlę zainteresowanym na messengera lub whatsup),

Bardzo się cieszę, że dane nam było uczestnictwo w tym wzruszającym, ale jednak urzekającym spotkaniu. Okazało sie przy okazji, jaki w gruncie rzeczy świat jest mały, jak niezwykłych ludzi spotkaliśmy w Świerklancu i jakie piękne nawiązaliśmy konktakty. Dziękuję za "wywołanie do tablicy" przez Pana Prezesa, za miłe słowa, za kuluarowe rozmowy...

Nadzwyczaj oczarowało mnie to co powiedział Prowadzący, nawiązując do włoskiego zwyczaju "fatti una buona giornata",  w wolnym tłumaczeniu na polski : "zrób sobie dobry dzień", czyli spraw, aby ten dzień się liczył. Pan Prezes zaproponował nam przywitać się z kimś nieznanym i zabrać ze sobą w pamięci jedną osobę z dzisiejszego spotkania. Poznać, polubić, zaprzyjaźnić się. To takie proste, a tak mało praktykowane. Zabieram.


 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com