Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   74552

Dziś nas odwiedziło :  222

 
Zajrzyj na nasz profil na FBOtóż i jest !

Temat : Otóż i jest !

Kategoria :  Aktualności       Data : 2013-08-13 23:55:10

graDebaty, gwałtowne argumentacje, spory, wymiany korespondencji mailowej, niekończące się rozmowy telefoniczne... trwało to niemal pół roku.

Ale dziś 13 sierpnia 2013 z krakowskiej siedziby producenta - Kuźni Gier - odebraliśmy produkt finalny tego czasu.

Gra planszowa "Tropem Dębowego Liścia" w dniu dzisiejszym została odebrana przez prezesa Stowarzyszenia Nasze Kalety Adama Gabrysia.

Jesteśmy strasznie dumni z efektu pracy ostatnich wielu miesięcy.

Zaczęło się któregoś wieczoru od telefonu burmistrza miasta, potem spotkanie zarządu, kolejne spotkania i dyskusje. Wspólne pisanie wniosku z panią Agnieszką Kwoką z Urzędu Miasta Kalety, poprawki, wątpliwości a niejeden raz i zwykłe zniechęcenie.

Gdy przyszła informacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach o wygranej w konkursie, jeszcze nieświadomi co nas czeka, cieszyliśmy się z sukcesu. W trakcie realizacji poszczególnych etapów projektu przekonywaliśmy się powoli, że nic nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać. Stopniowo jednak z mgły niepewności zaczęły wyłaniać się konkrety: pytania do gry (będące wspólnym dziełem członków stowarzyszenia głównie Izy, Gosi, Jurka, Jarka, Dominiki, Tani i Adama oraz pani Agnieszki z UM), pierwsze lokacje, projekty kart, sama plansza...

To oczywiście nie koniec, należy ją jeszcze rozegrać. Stanie się to 25 sierpnia na wałach pomiędzy zbiornikami w Zielonej. Jeśli uda się pobić dotychczasowy rekord to jest 1215 osób grających jednocześnie w tę samą grę planszową, to będzie pięknie.

Ale jeśli nie  to i tak uważamy, że dokonaliśmy niemało - stworzona w projekcie "Graj w Zielonej" gra planszowa może być ciekawą pamiątką, wizytówką naszej gminy, lekcją ekologii czy po prostu formą zabawy dla całej rodziny.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu 25 sierpnia - będzie to III Rodzinne Grzybobranie połączone z próbą bicia rekordu Guinnesa. Każda 4 osobowa załoga, która zgłosi chęć wzięcia udziału w próbie otrzyma na własność pudełko z grą.

Zadanie dofinansowano ze środków WFOSiGW w Katowicach oraz współfinansowano ze środków Urzędu Miasta Kalety.

Wojewodzkiherb miastadofinansowano

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com