Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72475

Dziś nas odwiedziło :  65

 
Zajrzyj na nasz profil na FBZ Perthesem przez Życie III.

Temat : Z Perthesem przez Życie III.

Kategoria :  Aktualności       Data : 2022-07-01 12:28:55

Po raz trzeci Rodziny dzieci chorujących na Chorobę Perthesa zjadą się, aby właśnie w Kaletach porozmawiac o  nurtujących ich sprawach, przedyskutować różne metody leczenia a także, aby spędzić ze sobą kilka dobrych chwil.

Zlot odbędzie się w Kaletach  w ośrodku wypoczynkowym Zielona w dniach od 2-4 września.

Chorba Perhesa to choroba rzadka i dotykająca głównie chłopców, lecz nie tylko oni na nia chorują, mamy w grupie kilka dziewczynek. Niestety przebieg tej choroby u dziewczynek jest bardziej skomplikowany i trwa z reguły dłużej.

Jesteśmy z różnych stron kraju, w fejsbukowej grupie wsparcia udzielają się także osoby mieszkające za granicą. Mamy różne życiowe doświadczenia i jesteśmy w różnym wieku. To o nas - Rodzicach Perthesiaczków. Połączyło nas jedno - bezradność. Gdy padała diagnoza, nieraz po wielu miesiącach badań i poszukowań, pielgrzymek po lekarzach i szpitalach, czasem sanatoriach, z reguły słyszymy tę nazwę po raz pierwszy. Potem większość z nas zaczyna wędrówki po artykułach i wpisach internetowych. W końcu trafiamy gdzieś na siebie przypadkiem. Dlatego powstała grupa na fejsbuku, gdzie można znależć inne rodziny z podobnymi doświadczeniami, gdzie można znaleźć kontakty do lekarzy, rehabilitantów, porównać przebieg choroby i leczenia.

Kilka lat temu postanowiliśmy się spotkać i tak narodził się pomysł na Ogólnopolski Zlot Perthes Polska. W tym roku odbędzie się on po raz III. I po raz trzeci nasze dzieci będą mogły zapomnieć o smuteczkach, terapiach i rehabilitacjach. Będzie można porozmawiać, sprawdzić swoje umiejętności w konkursach dziecięcych, specjalnie dostosowanych zajęciach sportowych, porozmawiać z innymi dziećmi, wziąć udział w warsztatach wikliniarskich, plastycznych, łuczniczych i nie wiem co nam jeszcze podpowie fantazja. Będzie zabawa, rozmowy, ognisko i będziemy my.

Kto może wziąć udział?

Każdy.

Gdzie ?

Kalety Ośrodek Wypoczynkowy Zielona.

Jak?

Zatelefonować pod numer 698 671 556 i dokonać rezerwacji.

Prowadzona jest też zrzutka na ten cel, z której opłacony został 30% zadatek na noclegi. Przyjazd i pobyt na koszt własny. Ze zrzutki opłacone zostana także atrakcje dla dzieci, maskotki, słodycze, drobne upominki do konkursów.

Można wesprzeć ideę Zlotu i dorzucić się do naszej zrzutki:

https://zrzutka.pl/kz6h7p

Na terenie Ośrodka można zamówić posiłki, skorzystać z namiotu, zrobić grilla czy ognisko. Blisko znajduje się jezioro.

Wszystkie aktualizacje umieszczamy na fejsbuku na grupie Dzieci z Perthesem :

https://www.facebook.com/groups/chorobaperthesa

Można także kontaktować się bezpośrednio ze mną przez messengera, whatsup lub telefonować : 608677466

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com