Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72250

Dziś nas odwiedziło :  344

 
Zajrzyj na nasz profil na FBProgram (ramowy) X Rodzinnego Grzybobrania

Temat : Program (ramowy) X Rodzinnego Grzybobrania

Kategoria :  Aktualności       Data : 2022-08-18 09:20:55

Przedstawiamy Państwu - ramowy - program tegorocznego Jubileuszowego X Rodzinnego Grzybobrania. Ramowy oznacza, że podane godziny są orientacyjne i mogą pojawić się płynne różnice. Nauczeni latami dotychczasowych plenerowych wydarzeń wiemy, że nie zawsze można dokładnie sprecyzować plan postępowania.

Przede wszystkim zachęcamy do dobrej zabawy i do nauki  przez doświadczenie i zabawę.

Rodzinne Grzybobranie to takie grzybobranie, na którym dzieje się wiele i to w zakresie zarówno edukacyjnym, ekologicznym, kulinarnym, sportowym jak i turniejowym, warsztatowym i artystycznym.

Spotykamy się zatem 3 września na terenie Ośrodka "Domki nad jeziorem", który znajduje się na końcu ulicy Owocowej. To ta ulica, przy której znajduje się najlepsza w okolicy lodziarnia "Smaki lata". Można tam zajrzeć po drodze, oczywiście :-) .

Wracamy do Zielonej, bo to tutaj w roku 2011 odbyło się I Rodzinne Grzybobranie. Wiele wody upłynęło w Małej Panwi od tamtej jesieni, wiele wydarzeń i wiele doświadczeń za nami. Dobrych i złych. Nieraz byliśmy blisko, aby zrezygnować i już nie organizować następnych edycji tego święta przyrody, ekologii i pasji. A jednak ;-)

Początek  planujemy na godzinę 14 i o tej godzinie nastąpi oficjalne otwarcie Grzybobrania. Konferansjerkę poprowadzi w tym roku nasza lokalna artystka, wokalistka i animatorka, śliczna, czarująca Joanna Purgoł.

Rodzinne Grzybobrania to wydarzenie organizowane całkowicie społecznie, członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia nie pobierają za swoją pracę wynagrodzenia i honorariów, a wszystkie przygotowania odbywają się dzięki wsparciu naszych lokalnych przedsiębiorców. Serdecznie dziękujemy za Państwa gest, dzięki temu wiemy, że pojęcie "społeczna odpowiedzialność biznesu" ma w Kaletach szczególną barwę i treść. Dzięki Wam prace przygotowawcze są łatwiejsze, wiadomo pieniądze po prostu otwierają kolejne drzwi (lub okna). Dziękujemy za tę bezcenną pomoc :-) Zwłaszcza teraz, gdy rzeczywistość jest przytłaczająco kosztowna.

Już dzisiaj dziękujemy za przekazane darowizny i nagrody, wśród tegorocznych sponsorów są: Nadleśnictwo Koszęcin, Nadleśnictwo Świerklaniec, Smaki Lata, Jacek Olek sklepy Lewiatan i restauracja Figaro, IVIVI Fashion, Bielizna Katrin, RemexII, IWROM, Przychodnia Kaletańska, Dambox, AMFORA, MycoLabs, Aleksandra Lisiecka właścicielka sklepu zoologicznego i Bajtel, Gospodarstwo Agroturystyczne Ranczo Kornelia i Krystian Kiełbasa, firma Alimar, Państwo Dobrawa Skonieczna Gawlik i Bartosz Gawlik oraz mieszkańcy miasta Kalety. Dzięki Wam, możemy więcej.

Partnerem tegorocznej edycji Rodzinnego Grzybobrania są Lasy Państwowe.

Na terenie ośrodka odbywać się będą konkursy, warsztaty, można będzie  zobaczyć wystawę i prelekcję znanego i cenionego Justyna Kołka ( ok. 15:30) , odwiedzić Miasteczko Sportowe Karola Nowakowskiego Koski Trenuje. Tam między innymi aktywności przeznaczone dla dzieci z niepełnosprawnością.

Około godziny 15:30 pogadanka i gawęda niezrównanego mówcy Czesława Tyrola. Tam też konkursy dla dzieci z nagrodami.

W trakcie przedsięwzięcia na terenie Ośrodka przyjaciele Amelki Kandora organizują kiermasz ciast i loterię fantową, z której dochód w całości przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację tej ślicznej, kruchej istotki. Zachęcamy, bądźcie hojni.

Gośćmi Grzybobrania będą także uczestnicy III Ogólnopolskiego Zlotu Perthes Polska.

Jak zawsze będą z nami Monika i Adam Ilga z turniejem łuczniczym, w tym roku jednak na większą niż dotychczas skalę. Tarnogórska Drużyna Łucznicza organizuje tego dnia pełny turniej łuczniczy ze szkoleniem, podziałem na grupy wiekowe i płeć. Będzie można potrenować, a potem zdobyć medale i dyplomy. Drużyna jest świeta i doskonale zorganizowana, zapowiada się fantastyczna przygoda dla lubiących ten sport. Początek tej aktywności w okolicach godziny 15:00. Zapisy na miejscu. Udział bezpłatny.

Od godziny 15:00 można będzie wziąć udział w warsztatach wikliniarskich, może coś sobie upleść? Może nawet koszyczek na grzyby?

Na terenie Miasteczka Sportowego, nie tylko okazja do potrenowania i sprawdzenia swoich sił, lecz także niebywała gratka, a mianowicie Zawody w Noszeniu Żon. Zapraszamy serdecznie, do wygrania vouchery do Bielizny Catrin, ufundowane przez jej właścicielkę Panią Katarzynę Grund-Pociepnik. Vouchery odpowiednio do miejsc o wartości 150/100/50 zł. Zawody około godziny 16:30. Zapisy na miejscu, udział bezpłatny.

Od godziny 17:00 prezentacja strojów Grzybiarza. Tutaj dajcie się ponieść własnej wyobraźni, atrakcyjne nagrody rzeczowe czekają. Kategorie: strój kobiecy, strój męski, stroje dziecięce.

Około godziny 17:30 Tyskie Koło Łowieckie Kania zaprosi na stanowisko myśliwskie, gdzie można będzie podziwiać wystawę zwierząt oraz wziąć udział w degustacji potraw z dziczyzny.

Około godziny 18:00 przewidujemy rozstrzygnięcia konkursów, w tym trwającej od początku sierpnia gry terenowej Tropem Dębowego Liścia II. W tym mniej wiecej czasie wręczymy nagrody wygrane w turniejach i konkursach, zwłaszcza Konkursie Grzybowym zostanie także wręczona Nagroda Specjalna Prezesa Stowarzyszenia, którą staramy się uhonorować osoby wspierające prace społeczne naszego stowarzyszenia.

W trakcie całego przedsięwzięcia dzieci będą mogły zbierać pieczątki na stanowiskach warsztatowych i wystawach, za komplet pieczątek dziecko będzie mogło otrzymać nagrodę rzeczową na stanowisku odbioru nagród. Nagrody będą wręczane losowo to znaczy laureat wyciąga numerek i zgodnie z nim otrzymuje zabawkę. Nie przewidujemy możliwości wymiany wylosowanej nagrody.

Nagłośnienie i oprawa muzyczna całości DJ Adam Purgoł.

Nasi członkowie i wolontariusze to te osoby w niebieskich koszulkach z haftem logo Stowarzyszenia na sercu. Można o wszystko pytać, będziemy do dyspozycji przez cały czas trwania przedsięwzięcia.

O godzinie 19:00 wystąpi - po raz pierwszy w Kaletach - Gwiazda Wieczoru : nadzwyczajna, obdarzona anielskim głosem, charyzmatyczna i czarująca Pani Naira Ayvazjan. Pisałam o Niej tutaj :https://www.naszekalety.eu/index.php?mods=pokazart&ida=715 . Koncert Pani Nairy to okazja do przeniesienia się w zupełnie inny świat emocji i wzruszeń. Pieśni neapolitańskie, które przygotuje dla nas ta niezwykła Artystka to kwintesencja radości życia, z jego wzlotami i upadkami, miłością, zdradą i wybaczeniem. Zapowiada się prawdziwa uczta dla ducha.

Planowane zakończenie całości to godzina 20:00.

Prace przygotowawcze trwają, trzymajcie kciuki za sprzyjające warunki pogodowe i przybywajcie. Czekamy :-)

 

 

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com