Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   74636

Dziś nas odwiedziło :  306

 
Zajrzyj na nasz profil na FBPodpisy w sprawie .

Temat : Podpisy w sprawie .

Kategoria :  Aktualności       Data : 2022-09-21 12:21:50

Przypomnę, że do końca tygodnia tj do 25 września 2022 można jeszcze złożyć podpis pod projektem zwiększającym wysokość świadczeń dla opiekunów osób niepełnosprawnych. Do poparcie projektu zachęca pan senator Marek Plura, ale nie tylko on. Podpisy można składać w kilku miejscach, w tym i w siedzibie Stowarzyszenia o każdej porze, ważne, żeby podać swój nr PESEL oraz złożyć własnoręczny podpis.

To projekt obywatelski i bardzo potrzebny społecznie, wszyscy widzimy jak bardzo drożeje codzienne życie i zabezpieczenie podstawowych potrzeb staje się coraz trudniejsze. Ale my możemy sobie wziąć drugi i trzeci etat, aby powiązać koniec z końcem, a osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie tego zrobić nie mogą.

Renta socjalna to świadczenie, które w zamierzeniu ma zapewnić zabezpieczenie podstawowych potrzeb osób niepełnosprawnych, w tej chwili wynosi ona 1218 zł netto na miesiąc. Prawo do renty przysługuje osobie, która jest pełnoletnia i całkowicie niezdolna do pracy z powodu naruszenia sprawności organizmu, które powstało przed osiemnastym rokiem życia lub w czasie studiów. Zauważmy, że ideą najniższej płacy jest wskazanie kwoty, która powinna wystarczać na zaspokojenie podstawowych potrzeb dorosłego człowieka. Zabezpieczenie takiego, minimalnego poziomu godnego życia należy się także tym, którzy nie są w stanie pracować. To nasz moralny i cywilizacyjny obowiązek, tak pisze na swojej stronie Pan Senator Marek Plura parlamentarzysta .
 

 

Trzeba pomóc, dlatego zapraszam do złożenia podpisu, może to będzie pierwszy krok do poprawienia sytuacji ekonomicznej tej najsłabszej społecznie grupy.

Bądźmy użyteczni tam, gdzie jest to możliwe.

Zapraszam i do zobaczenia.Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com