Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72244

Dziś nas odwiedziło :  338

 
Zajrzyj na nasz profil na FBGala Śląskie Orły Wolontariatu

Temat : Gala Śląskie Orły Wolontariatu

Kategoria :  Aktualności       Data : 2023-01-23 12:34:02

W prześlicznej, zjawiskowej wręcz i nadzwyczaj akustycznej Sali Lustrzanej Pszczyńskiego Muzeum odbyła się niecodzienna uroczystość obfitująca w momenty wzruszeń.

Na zaproszenie Marszałka Województwa Śląskiego wzięliśmy udział w Uroczystej Gali Śląskiego Wolontariatu w Pszczynie, a uroczystość ta miała miejsce 13 stycznia 2023.

W tym przepieknym i niecodziennym wydarzeniu na Śląsku, oprócz reprezentantów wielu organizacji pozarządowych, wzięli udział: Anna Jedynak i Łukasz Czopik, wicemarszałkowie województwa, radni Sejmiku Alina Nowak i Alina Bednarz, a także burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol i dyrektor Muzeum Zamkowego w Pszczynie, Maciej Kluss.

Gości powitał, prezentując nieco historii Muzeum, osobiście Pan Dyrektor Maciej Kluss, który zwrócił naszą uwagę na oryginalne lustra wiszące w Sali oraz na fakt, że Muzeum jest poddawane wciąż pracom renowacyjnym i wnętrza nie są jeszcze udostępnione szerszej publiczności. Tym bardziej nam miło, że mogliśmy gościć w tych przepysznych komnatach i salach.  ( a także odrestaurowanych Stajniach Pałacowych).

Dodatkową atrakcją wydarzenia był cudowny koncert Kwintetu Śląskich Kameralistów. Koncert potwierdził fanstatyczną akustykę Sali Lustrzanej, smyczkowe dźwięki nigdzie nie brzmią tak doskonale jak tu. Nie mogliśmy się nasłuchać.

Jednak najważniejsze i nagłębiej mi osobiście zapadły w pamięć i w serce słowa Pani Anny Jedynak, wicemarszałek województwa śląskiego, która powiedziała miedzy innymi: "Pomaganie nie jest proste, wymaga wielu wysiłków i nie zawsze otrzymuje się za nie podziękowania, dlatego dziś chcielibyśmy wyróżnić te osoby i instytucje, które niosą bezinteresowną pomoc i podziękować im za nią. W tych trudnych czasach pomoc i wyciągnięcie ręki do drugiego człowieka są niezwykle ważne".

Jak bardzo ważne wiedzą wszyscy, którzy o tę pomoc proszą i ją otrzymują. Nie zapominajmy, że być może kiedyś my możemy być w potrzebie.

Odebrałam podziękowanie imienne za udział w konkursie i choć nie wiem do dziś, kto mnie nominował, bardzo dziękuję.

Jest to dla mnie ważne. Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com