Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   73004

Dziś nas odwiedziło :  190

 
Zajrzyj na nasz profil na FBUskrzydleni

Temat : Uskrzydleni

Kategoria :  Aktualności       Data : 2023-05-08 10:47:25

Życzliwi, zapracowani, serdeczni, otwarci.

To tak w skrócie o naszych kaletańskich biegaczach z grupy "O co biega w Kaletach".

To właśnie ta bardzo aktywna grupa biegowa zainicjowała przed laty Wings For Life w naszym mieście. I to własnie oni wytrwale kontynuują organizację tego wydarzenia co roku. Praca to ogromna i obfitująca nieraz w napięcia i kryzysy. Jednak nie poddają się i zawsze gotowi nie tylko do startu, ale także do pomocy i wsparcia dla innych.

Serdeczne podziękowania dla Nich za cały ten organizacyjny trud, za to co niewidzialne, za przygotowania i staranność, za dopracowanie wydarzenia w każdym najmniejszym szczególe.

Za dbałość o każdego startującego, za wodę, banany, babeczki i ciasto. Za gorący posiłek, ale także za dobre słowo na trasie, ogromną życzliwość i za uśmiech. Za nadzwyczajną, ciepłą i życzliwą atmosferę.

W dniu 7 maja 2023 na terenie Zielonej odbył się 10. bieg Wings for life. Wystartowało u nas niemal 200 zawodników, wielu na tzw "spontanie" bez wcześniejszego zapisania się i wciągnięcia na listę. Nie szkodzi. To bieg nie po medale, miejsca na pudle czy nagrody.

To taki nadzwyczajny bieg ... po nadzieję. Nadzieję dla tych, którzy dziś jeszcze jeżdżą na wózku, ale może już za rok za dwa czy za pięć lat staną na nogi. Staną, bo będzie to możliwe. Wszystkie pieniądze z opłat startowych przeznaczone są na badania naukowe nad rdzeniem kręgowym. Dzięki temu może to co dziś jest niemożliwe - wkrótce okaże się możliwe.

 

Dlatego ja też wystartowałam, choć biegaczka ze mnie marna.

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com