Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72944

Dziś nas odwiedziło :  130

 
Zajrzyj na nasz profil na FBMłodzieżowe lato

Temat : Młodzieżowe lato

Kategoria :  Aktualności       Data : 2023-09-01 10:15:48

Pełni podziwu i dla pasji i zaangażowania młodych ludzi, podglądamy ich w akcji.

Wydaje się : phi, cóż to znaczy dziś w dobie cyfryzacji i automatyzacji nakręcić jakiś filmik.

A jednak!

Nasza młodzież przeżywa przygodę jednocześnie testując swoją kreatywność, umiejętność pracy w grupie, nieraz negocjacji czy rozwiązywania konfliktów. Sami wymyślili temat, stworzyli scenariusz, skompletowali amatorską ekipę aktorską i wynegocjowali warunki pracy w miejscu, gdzie toczyła się akcja.

To niemałe wyzwanie, wymagające od nich współpracy, nieraz ustąpienia dwa kroki w tył, uczenia się wielu nowych rzeczy. Młodzieżową grupę producencką tworzą młodzi z Kalet, Tarnowskich Gór i okolicznych miejscowości, absolwenci i uczniowie powiatowych szkół średnich w tym LO im. Stefanii Sempołowskiej. Właśnie w tym liceum debiutowali swoją etiudą filmową zatytułowaną "Glinianki Mazowieckie", której premiera miała miejsce w Dzień Kobiet w marcu 2023.

Połączyła ich pasja tworzenia i chęć do nauki nowych umiejętności, a także poszukiwanie środków wyrazu i próba zmierzenia się z rzeczywistością. Sceny filmu kręcone były w różnych lokalizacjach w tym w Tarnogórskim Centrum Kultury, gdzie dzięki uprzejmości dyrekcji mogli pracować bezpłatnie ( sami to wynegocjowali i sami podpisali umowę !) oraz w siedzibie Stowarzyszenia Nasze Kalety. Cieszymy się bardzo, że choć troszkę stworzyliśmy im możliwość wyrażenia swoich pasji twórczych.

Przy okazji - jaka to piękna szansa na promocję młodych talentów i lokalnie ciekawych miejsc.

Projekt ten nie tylko rozwija umiejętności filmowe młodych ludzi, ale także uczy ich pracy zespołowej, organizacji, rozwiązywania na bieżąco pojawiających się komplikacji, oraz: negocjacji.

To wspaniała inicjatywa, która daje młodzieży możliwość wyrażenia siebie i tworzenia czegoś wyjątkowego. Jesteśmy pewni, że efekty ich pracy będą nie tylko inspirujące, ale także przyczynią się do rozwoju kulturalnego społeczności lokalnej.

Być może w tej barwnej grupie kryją się przyszli laureaci oskarowi? Życzymy im tego gorąco.

Projekt wspiera finansowo i rzeczowo Prezes Stowarzyszenia Nasze Kalety. Powodzenia Młodzieży!

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com