Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72983

Dziś nas odwiedziło :  169

 
Zajrzyj na nasz profil na FBOSP Kalety świętuje swoje 100lecie istnienia.

Temat : OSP Kalety świętuje swoje 100lecie istnienia.

Kategoria :  Aktualności       Data : 2023-09-02 20:09:33

To moment historyczny  i po prostu należało tam być.

Kaletańska OSP w dniu dzisiejszym tj. 2 września 2023, świętowała swoje 100lecie.

To formacja, która pracuje dla nas wszystkich, każdego z nas i robi to społecznie, bo mamy w mieście tylko jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej.

Po wielu latach dobijania się do różnych drzwi i po wytrwałej pracy, w dniu dzisiejszym otrzymali symboliczne klucze do swojej nowej remizy strażackiej.

Uroczystość rozpoczęła się od pięknej mszy świętej w kościele pod wezwaniem Św. Józefa w Kaletach. Nabożeństwo to  było niezwykłe i wzruszające, gdy cała brać strażacka stawiła się w swoich galowych mundurach, a kościół udekorowały poczty sztandarowe z wielu innych jednostek straży pożarnych.

W ławkach zasiedli nie tylko strażacy, ale także przedstawiciele lokalnego samorządu, zaproszeni goście i kaletańska sfera biznesu. Wszyscy mamy naszym Strażakom tak wiele do zawdzięczenia i dlatego delegacja Stowarzyszenia także tam się pojawiła. Jesteśmy im wdzięczni za pracę na rzecz naszego bezpieczeństwa, codzienną troskę i udział w zabezpieczaniu wydarzeń, nie tylko ratujących życie, ale także społecznych. Strażacy kaletańskiej OSP towarzyszyli nam w czasie pamiętnego bicia Rekordu Guinnessa, byli na naszych zimowych Zjazdach na Byle Czym i oczywiście na każdym Rodzinnym Grzybobraniu.

(To zdjęcie z roku 2013, próba bicia Rekordu Guinnessa.Tego dnia, jak dziś, także była piękna, słoneczna, wrześniowa pogoda)

Dziękujemy Wam Druhny i Druhowie.

Po uroczystym przemarszu do nowej siedziby nastąpiło udekorowanie osób szczególnie zasłużonych dla OSP, padło wiele wzniosłych i pięknych słów.

Bardzo się cieszę, że dane nam było wziąć udział w tak podniosłej uroczystości. Drodzy Druhowie, zachowując w pamięci wszystkie Wasze działania na rzecz Stowarzyszenia życzymy, aby Wasza ofiarność, bezinteresowność, praca społeczna i postawa były zawsze doceniane przez nas wszystkich. Niech każde zaangażowane spotka się z wdzięcznością i podziękowaniem, pamiętamy, że to nie tylko heroiczne akcje i walka z życiołem. Że to także Wasze osobiste poświęcenie, często czas spędzony z dala od rodziny i gotowość do podejmowania trudnych decyzji w stresowych sytuacjach.

Bądźcie naszą ispiracją i motywacją.

W służbie Bogu i ludziom.

 

 

 Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com