Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   73033

Dziś nas odwiedziło :  219

 
Zajrzyj na nasz profil na FBGala.

Temat : Gala.

Kategoria :  Aktualności       Data : 2024-01-13 20:21:10

O obliczach mobingu mogliśmy posłuchać dziś - 13 stycznia 2024 roku - w koszęcińskim Domu Kultury.

Tam, na zaproszenie Katarzyny Ochman -Sozańskiej , Prezes Stowarzyszenia Montownia wzięłyśmy z Aliną Matlik udział w Gali wieńczącej projekt "Działasz - Szanujesz - Nie Mobbingujesz".

Z zaciekawieniem słuchałyśmy prelegentek i zaintrygowało nas kilka punktów z tego co usłyszałyśmy. Na mobbing narażone są różne osoby i w różnych sytuacjach życiowych, jednak najczęściej i najboleśniej odczuwają go chyba osoby z niepełnosprawnościami. Dlatego bardzo budujący dla nas był pozytywny przykład takiej właśnie pani prelegentki, która podzieliła się z nami własnym - na szczęście pozytywnym - przykładem.

Projekt co prawda zakładał monitoring polskich organizacji pozarządowych pod kątem spełnienia przez nie zasad wynikających z Kodeksu pracy i Kodeksu cywilnego, ze szczególnym uwzględnieniem działań antymobbingowych, ale wiele założeń pasuje nam do zgoła innych organizacji i instytucji.

W projekcie przebadano min. 500 NGO i opracowany został raport z monitoringu wraz z rekomendacjami wdrożeniowymi dla organizacji pozarządowych i ich otoczenia. Raport jest do odczytania w internecie.

Po prelekcji miałyśmy niesłychaną przyjemność wysłuchania koncertu w wykonaniu Kai Kosowskiej oraz Wojciecha Poprawy. I to dopiero  była uczta dla ducha! Muzycy porwali nas w inny wymiar, prowadząc z publicznością dyskusje i rzucając tu i ówdzie anegdotami i żartami. Atmosfera była niezwykła, momentami bardzo wzruszająca. Talent, pasja, wirtuozeria, mistrzostwo. A to i tak za mało powiedziane.

Pani Kaja zaprosiła nas jeszcze do paneliku dyskusyjnego, dając się poznać jako osoba dowcipna, inteligentna oraz mocno zdystansowana do swojej życiowej sytuacji.

A jest pianistką niewidomą.

Najciekawsze, jak zwykle na tego typu wydarzeniach, są jednak rozmowy kuluarowe. Tutaj tak również było.

Bardzo dziękujemy Pani Prezes Katarzynie Ochman- Sozańskiej za zaproszenie do Koszęcina.

To  był bardzo emocjonalny wieczór dla wielu z nas.Autor artykułu : Tania
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com