Artykuły
Galeria
GRA
Losowe zdjęcie
O nas
LinkiEKO.naszekalety.euHISTORIA.naszekalety.eu

Znajdź na stronie
Rozkład jazdy Busa
Pogoda
Goście
Wszystkich gości :   72460

Dziś nas odwiedziło :  50

 
Zajrzyj na nasz profil na FBJak weekend to tylko z obiektywem

Temat : Jak weekend to tylko z obiektywem

Kategoria :  Aktualności       Data : 2013-10-27 19:42:30

Chłodny poranek: mgła otulająca łąki, rosa na zmarzniętych gołych gałęziach, szeleszczące liście pod stopami, wschodzące słońce to idealna pora do organizacji jesiennych warsztatów fotograficznych z Sebastianem Romankiewiczem.

Od 25. do 26. października profesjonalny fotograf instruował, edukował, rozwiewał wątpliwości, a także dzielił się swoim bogatym, niezwykłym i orgomnie pasjonującym doświadczeniem z zainteresowanymi tą dziedziną mieszkańcami naszego miasta, którzy uprzednio zgłosili swój udział w projektcie poprzez stronę internetową.

Artyści z aparatami, w większości początkujący, pierwszego dnia mieli świetną okazję na zagłębienie się w tajniki aparatu fotograficznego i kwestie teoretyczne wykonywania takich zdjęć, które przykują uwagę nawet najwybredniejszego obserwatora.

Kolejnego dnia z samego ranka ekipa zebrała się na Truszczycy, aby teorię zamienić w praktykę: dopasowanie światła, czułości, dobrze dokręcony statyw no i oczywiście wizja zdjęcia. Rady fachowca udzielane w trakcie zajęć w plenerze były głęboko brane do serca i stosowane w robionych zdjęciach.

W trakcie wieczornego – trzeciego już spotkania w cyklu - można było dostrzec postępy uczestników, a także wielkie zaangażowanie i pasję wkładaną w każdą fotografię. Wspaniały prowadzący Sebastian Romankiewicz przybliżał popełnione błędy, ale też i chwalił kompozycje i pomysły. A zadając sakramentalne „dlaczego ?” pobudzał szare komórki uczestników do uzasadnień zamysłu omawianej właśnie fotografii, co pozwalało całkiem inaczej spojrzeć na pozornie zwyczajne zdjęcie. Umiejętne prowadzenie dyskusji pokazywało wszystkim słuchaczom głębię sztuki fotograficznej. Niby tak znanej, a jednak zupełnie tajemniczej.

Po tak pełnym wrażeń weekendzie, nie sądzę, aby którykolwiek z uczestników żałował wzięcia udziału w warsztatach, które pozwoliły na rozwinięcie fotograficznych skrzydeł, zwłaszcza, że jesień jest tak wdzięczną i piękną porą roku.

 

A kto wie może któryś z nich zostanie reporterem National Geographic ? Szczerze każdemu z nich tego życzę !

M.Autor artykułu : Autorką tekstu oraz zdjęcia jest Magda Gabryś
 © Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety 2023

Designed by bambynek.com